GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 11301013
*
nr 1130 1013
Skålfat
+ bordslampfot, Tilgman Keramik, 35x26 + , höjd: 26 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 18:22:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 14:19:13
1
Vinnande bud
- Tema
18 sep
Keramik - Lisa Larson & Co
På vårt keramiktema har vi samlat fat, figuriner, skålar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som som Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Hans Hedberg, Margareta Hennix, Wilhelm ...
Läs mer om Keramik - Lisa Larson & Co
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot keramik skålfat tilgman keramik tilgmans keramik
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:17
-
6037 Skålfat
Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:16
-
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25
*
Skålfat
Läs mer om Keramik - Lisa Larson & Co
nr 1130 1013
Skålfat
+ bordslampfot, Tilgman Keramik, 35x26 + , höjd: 26 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 14:19:13 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 sep
Keramik - Lisa Larson & Co
PÃ¥ vÃ¥rt keramiktema har vi samlat fat, figuriner, skÃ¥lar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som som Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Hans Hedberg, Margareta Hennix, Wilhelm ...Läs mer om Keramik - Lisa Larson & Co
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot keramik skålfat tilgman keramik tilgmans keramik
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:17 -
6037 Skålfat
Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:16 -
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25